Logo
Nahrávám
Scroll
  • slidebg1
    Destinace
    Zambie
  • slidebg2
  • slidebg3

Objevte kultovní cíle Zambie

Zambie je nedotčený poklad Afriky. Nabízí mimořádnou přírodní krásu a je jedním z nejvíce nedotčených a neporušených přírodních parků na Africkém kontinentu.

Je snadné pochopit, proč má Zambie jednu z největších chránených národních parků. Hluboké Viktoriiny vodopády přitahují do této jemné a klidné země spousty návštěvníků.

Image Name for Seo

Mnozí cestující dávají přednost vidět Viktoriiny vodopády ze strany Zambie a někteří tvrdí, že pohledy jsou ještě okázalejší.

Private Safari travel
Národní park Kafue

Založený v roce 1950 je Kafue nejstarším národním parkem Zambie. Je druhou největší svatyní divoké zvěře na světě s rozlohou 22 400 čtverečních kilometrů velkolepé africké divočiny. Rozptýlený nad takovou obrovskou oblastí nabízí Národní park Kafue svým návštěvníkům vynikající pozorování zvířat i ptáků, jakož i rybářské dobrodružství. Krásné planiny Busanga a severu se táhnou až kam oči dohlédne a jsou jedním z nejvýznamnějších zdrojů mokřadů v Zambii. Úrodné dambosy, které se nacházejí na jihu jsou nasycovány řekami Lunga, Lufupa a Kafue – nejdůležitější místa na prohlídku některých z 500 druhů ptáků nacházejících se v parku.

Private Safari travel
Národní park Liuwa Plains

Je považován za "rezervaci zvířat" už od 19. století, kdy lidé z kmene Lozi byli pověřeni péčí o svou divočinu svým králem Litungou. Národní park Liuwa Plains byl oficiálně uznán vládou v roce 1972. Jeho odlehlost umístěním na dalekém západě Zambie zajišťuje překrásný zážitek z volně žijících živočichů, kde obrovská stáda pakoňů, divokého psa a lva žijí ve zlatých pláních regionu. Park je také domov množství druhů ptáků, což poskytuje ideální pozorování v oblasti, kde je jen málo lidí. Existuje místní legenda o Lozi, která hovoří o Litungovi, který posadil svou hůl na pláních a z ní se stal velký strom mutatis. Tento strom lze stále vidět v národním parku.

Private Safari travel
Livingstone

Toto okouzlující koloniální město, pojmenované podle legendárního viktoriánského misionáře a průzkumníka Dr. Davida Livingstona, bylo kdysi rušným hlavním městem Zambie. Založeno v roce 1905 jako klíčové evropské osídlení v zemi, využívalo ty nejlepší zařízení ve spojitosti s vysokou společností – město se stále může pochlubit elegantní edwardiánskou architekturou této doby. Dnes Livingstone funguje jako dobrodružná brána Zambie, protože je výhodně situován v blízkosti mohutné řeky Zambezi a dech beroucích Viktoriiných vodopádů.

Private Safari travel
Národní park dolní Zambezi

Velkolepý Národní park Dolní Zambezi má rozlohu 4 092 čtverečních kilometrů (1 580 čtverečních mil) nedotčené divočiny. Nachází se v sousedství rezervace Mana Pools v Zimbabwe, vytváří obrovskou plochu chráněné přírody a může se pochlubit exkluzivními výhledy na řeku Zambezi a také bujným říčním okolím. Není neobvyklé vidět tu obrovská stáda slona podél pobřežních břehů, stejně jako leoparda, buvola a lva. Park nabízí skvělou sbírku stanovišť, které jsou domovem pro bohatou rozmanitost zvířat. Na rozdíl od Luangwy je Zambezi sjízdný celoročně, takže většina táborů nabízí širokou škálu vodních aktivit spolu s jejich standardními možnostmi pěšího nebo jízdního safari.

Private Safari travel
Národní park jižní Luangwa

Renomovaná jako jedna z největších světových přírodních rezervací v Africe je Jižní Luangwa domovem hojnosti zvěře, která často doprovází řeku Luangwa a její laguny. Řeka Luangwa je nejvíce neporušený říční systém v Africe a je životní silou parku o rozloze 9 050 čtverečních kilometrů (3 500 čtverečních mil). Jižní Luangwa je také místem zrození se safari – zde máte jednu z nejlepších možností, jak se dostat do osobní blízkosti s parkovou nedotčenou pouští, která se může pochlubit 60 druhy zvířat a více než 400 druhy ptáků. Zatímco se na pláních návštěvníci procházejí, mohou zároveň vidět velká stáda slona, některé až v počtu 70, a setkat se s mohutnými buvoly.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Roman Wildlife Foundation
Private Safari Travel