Logo
Nahrávám
Scroll
  • slidebg1
    Destinace
    Uganda
  • slidebg2
  • slidebg3

Objevte kultovní destinace Ugandy

Uganda leží na rovníku, západně od Tanzanie a Keni a východně od Konžské demokratické republiky. Je menší než Spojené království, ale může se pochlubit velkolepou přirodní rozmanitostí - od zasnežených hor a savany až po bujné bažiny a neprostupné lesy.

Jeho vzdálené a nedotčené parky návštevníkům poskytují pohled na divoká zvířata, jako jsou proslulé východoafrické druhy velkého lva, slonů a buvolů i primátů a přes tisíc druhů ptáků.

Uganda a její soused Rwanda sdílejí jedinečnou odpovědnost za zachování populace kriticky ohrožených horských goril a šimpanzů, a vybrané poplatky z trekkingu za gorilami od hostí jsou do značné části použité na jejich ochranu.

Image Name for Seo

Po příletu na letiště Entebbe v hlavním městě Kampala se návštěvníci mohou ihned pustit do safari zahrnující to nejlepší z rozmanitých parků, nebo se jednoduše po krátké exkurzi vybrat hned na jihovýchod na treking za gorilami.

Private Safari travel
Neproniknutelný les Bwindi

Starobylý deštný prales, Neproniknutelný les Bwindi, se rozprostírá v sérii strmých hřebenů v pohoří Virunga Volcanoes. Díky své ekologické jedinečnosti a přírodní kráse byl prohlášen za světové dědictví UNESCO, ve kterém žije zhruba polovina celosvětové populace goril.

Private Safari travel
Národní park Kidepo

Drsná izolovaná přírodní památka Národního parku Kidepo Valley patří mezi nejoblíbenější, méně prozkoumány destinace v Africe. Žije zde více než 77 savců a okolo 475 druhů ptáků v nedotčené savanské zemi, přerušenou řekami Kidepo a Narus. Návštěvníci se mohou těšit na mimořádné pozorování divoké zvěře při vzrušujících jízdách. Ze zvířat, z nichž některé nelze nalézt jinde v Ugandě (tím myslíme velké a malé antilopy kudu, antilopu losí a geparda); zde můžete pozorovat lva, leoparda, slona a další zvířata plání. Kidepo je ráj pro pozorovatele ptáků – konkrétně pro nadšence dravých ptáků Afriky.

Private Safari travel
Národní park Vodopády Murchison

Pojmenované po vzrušujících vodopádech Murchison Falls, které pokřtil Sir Samuel Baker; je Ugandský národní park Murchison Falls největší chráněnou svatyní divočiny. Na návštěvníky parku čeká nádherná tapisérie přírodní krajiny. Mocná řeka Nil zde půlí rozkvétajíce savany, lemované svěží řekou lesů, ještě předtím, než se propadne v údolí Příkopové propadliny, aby vytvořily zuřivé vodopády Murchison. Nadšenci divočiny mohou očekávat, že zde uvidí shluky úžasných hrochů a obrovské rafty krokodýlů v okolí Nilu, jakož i množství výjimečných vodních ptáků. Další fascinující volně žijící živočichy zahrnují vzácnou rothschildovou žirafu, lva, různé druhy antilop, buvoly, leopardy a hyenu skvrnitou.

Private Safari travel
Národní park Královny Elizabeth

Národní park královny Elizabeth se může pochlubit jednou z nejvyšších hodnot biodiverzity ze všech rezervací na světě, kde žije téměř sto druhů zvířat, ale také více než 600 druhů ptáků. Tento park má rozlohu 1978 km² a je známý svými primáty, neobyčejnými lvy lezoucími na stromy a vysokou koncentrací hrochů.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Roman Wildlife Foundation
Private Safari Travel