Logo
Nahrávám
Scroll
  • slidebg1
    Destinace
    Tanzánie
  • slidebg2
  • slidebg3

Objevte kultovní cíle Tanzánie

Tanzanie je vizuální mistrovské dílo Afriky. Je to krajina přírodní krásy, s ohromující divokou zvěří, svůdné pláže, okouzlující starobylé města, archeologické naleziště a geologické zázraky.

Nejvyšší hora Afriky, Mount Kilimanjaro, vychází ze svěží, trávnaté pláně a je věží nad touto zemí. Jeho zasněžený vrchol je vidět z velké dálky. Horolezectví na Kilimandžáru je překvapivě snadné a stát na střeše Afriky je životní zkušenost.

Image Name for Seo

Návštěvníci Tanzanie mohou být svědky mohutných stád velké migrace a slyšet ohromující hukot jejich kopyt když běži přes pláně Serengeti a po ukončení nezapomenutelného safari si užít klidnou dovolenou na pláži v Zanzibaru, a opájet se krásným a exotickým ostrovem Spice.

Private Safari travel
Národní park Serengeti

Národní park Serengeti, což znamená "nekonečné pláně" v jazyce masai, je nepochybně jedním z nejslavnějších oblastí divočiny na světě a je neustálým zdrojem inspirace pro spisovatele, filmaře a fotografy. Jedná se o nejstarší rezervaci Tanzanie, známou jako lokalita každoroční Velké migrace, u které se odhaduje, že až tři miliony antilop – většinou pakoňů - se přesouvá do keňské rezervace Masai Mara.

Private Safari travel
Kráter Ngorongoro

Botswanská slavný národní park Chobe je místem, kde je nutné pozorovat divokou zvěř, která obklopuje kanál Savuto a přírodní krásy řeky Linyanti. Chobe pokrývá téměř 11 000 km² (6 836 čtverečních mil), byl prvním národním parkem země a může se pochlubit největší koncentrací volně žijících živočichů v Africe. Známý pro svou velkou koncentraci slonů a buvolů, které se shromažďují podél řeky Chobe, národní park Chobe nabízí dobrodružství, jako například jízdy do divočiny, soukromé říční plavby, vynikající pozorování ptactva a výjimečné fotografické příležitosti.

Private Safari travel
Národní park Jezero Manyara

Národní park jezero Manyara nabízí zážitek z divočiny v různých lokalitách, od sodného jezera v Příkopové propadlině až po husté lesy a strmé vrchy. Vedle velkolepého prostředí je park známý svými neobvyklými lvy lezoucími na stromy a stáda slonů, které ochraňuje. Pobřeží jezera, pokryté růžovými plameňáky, přitahuje více než 400 druhů ptáků, z nichž mnohé jsou vodní nebo stěhovaví ptáci. Velké stáda buvolů, gepardů, žirafa Masai a antilopa impala spolu táhnou po březích jezera a zalesněných údolních svazích. Safari u jezera Manyara je fascinujícím zážitkem, protože v parku se nachází také les na podzemních vodách, celý lesní porost z akácie Tortilla a horké prameny nazývané Maji Moto. Tlupy několik stovek paviánů Anubis se objevují vedle kočkodana diadémového a komby s krátkými ušima. Vydra africká, promyka Ichneumon, hroch a skálolez skákavý jsou další obyvatelé parku.

Private Safari travel
Kilimandžáro

Neustále hlídajíc nezkrocenou krajinu Tanzanie je nejvyšší volně stojící horou na světě, čímž láká horolezce a přírodní nadšence z celého světa. Kilimandžáro vystupuje až nad mraky a ční se na impozantních 5 895 metrech (19 340 stop), nabízejíc množství různých biotopů, jako jsou bujné horské lesy a vysokohorská poušť, která umožňuje třpytivé výhledy na led a sníh. Navzdory své úžasné výšce je Kilimandžáro poměrně nenáročné na výstup. Podle průvodců ale musíte mít dobrou kondici, protože hlavní výzvou je nadmořská výška. Ti, kteří chtějí prozkoumat horu, nemusí vylézt až na samý vrchol, protože speciální exkurze zajišťují krátké výlety a piknikové obědy přímo na svazích.

Private Safari travel
Národní park Katavi

Jako domov pro největší stáda buvolů na planetě je národní park Katavi relativně nedotčeným rájem divočiny, který se nachází v západní části Tanzanie. Park se může pochlubit nádherným množstvím biotopů, které zahrnují záplavové plochy hrubého rázu a husté vodní toky, které se hemží hrochy a krokodýly, jakož i lesy, otevřené pastviny, lesní porosty a nedotčená sezónní jezera. Návštěvníci této oblasti mohou vyhledávat legendární strom tamarind, který je domovem ducha velkého lovce jménem Katabi. Zde můžete na památku tohoto výjimečného myslivce položit obětní dar v zázemí stromu.

Private Safari travel
Národní park Hory Mahale

Nachází se mezi velkolepými, zalesněnými svahy pohoří Mahale. Národní park – Hory Mahale byl původně vytvořen na ochranu tisíců šimpanzů, kteří obývají region. Je známý svými fantastickými západy slunce nad jezerem Tanganika, což z něj činí nezbytnou zastávku pro nadšené fotografy a nadšence safari. V parku je pestrá paleta stanovišť včetně deštného pralesa, travnatých porostů, vysokohorského bambusu a lesů; kde bylo zaznamenáno přibližně 50 druhů zvířat, z nichž převažují zástupci různých opičích rodin lidoopů a v čistých vodách jezera plave více než 90 unikátních druhů ryb.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Roman Wildlife Foundation
Private Safari Travel