Logo
Nahrávám
Scroll
  • slidebg1
    Destinace
    Namibie
  • slidebg2
  • slidebg3

Objevte kultovní cíle Namibie

Namibie je duší Afriky, vyznačující se obrovskými otevřenými prostory, dechberoucí scenérií a velkými kontrasty - oceánem, dunami, horami a poušti. Tato obrovská pouštní země zvlněných dun a vířící mlhy rozvíjí ducha a pohybuje srdcem.

Namibie je tak velká a řídce osídlená, že je možné objevit obrovské otevřené prostory bez silnic, měst, stromů nebo dokonce kamenů, jen osamělý pouštní vítr procházející jedním z nejkrásnějších koutů země.

Největší parní park v Africe, park Namib-Naukluft, třeba je vidět safari v Namibii, nádherným „mořem“ červených dun v Sossusvlei.

Image Name for Seo

Národní park Etosha je jedním z největších afrických parků jak velikostí, tak rozmanitostí volně žijících živočichů

Private Safari travel
Poušť Sossusvlei

Jedna z nejstarších, nejsušších a nejpůvodnějších oblastí na Zemi je poušť Namib, která je světem obrovských prostorů, nekonečných horizontů, dramatických pouštních scenérií a hrubých výšin. Největší soukromá přírodní rezervace v jižní Africe, přírodní rezervace NamibRand, se rozprostírá na 215 000 hektarech (530 000 akrů) této nedotčené pouštní přírody. Velkolepé duny ve městě Sossusvlei, v nádherném koloritu pomerančů, podmáslí, dýně a sieny, se tyčí nad obrovskou suchou pánví. Vysoké více než 230 metrů (750 stop) a neustále kroucené a tvarované větrem, tyto dech beroucí duny patří mezi nejvyšší na světě.

Private Safari travel
Pobřeží kostí

Málokteré atrakce jsou tak povzbudivé a atmosférické jako pronikavé Pobřeží kostí. Nachází se na vzdáleném západním pobřeží Namibie a je pojmenováno po mnoha lodích, které se zde v minulých stoletích potopili. Rezavé pozůstatky zničených lodí jsou často obklopeny vířícími mlhami a vytvářejí náladový a dramatický obraz. Pobřeží kostí je domovem rozkvétajíce kolonie lachtanů v Cape Cross – jedné z největších chovných kolonií lachtanů na maso.

Private Safari travel
Damaraland

Dech beroucí hornatá oblast Damaraland je domovem velkého výběru volně žijících živočichů přizpůsobených poušti, jako jsou slon, nosorožce, zebra a lev, která odhaluje jejich existenci v této nehostinné zemi. Neopomenutelnou atrakcí je malebná Brandberg, nejvyšší hora Namibie, která je domovem tisíců starobylých skalních obrazů – zejména Bílé Paní – White Lady. Skalnaté výstupy hotelu Twyfelfontein obsahují výjimečné rytiny lidí buše, které jsou považovány za jedny z nejlépe zachovaných otisků na kontinentu. Navštivte zkamenělý les, který je starý několik milionů let a nabízí úchvatnou krajinu obrovských fosilních stromů.

Private Safari travel
Swakopmund

Západní pobřeží Namibie je hostitelem řady oblíbených destinací – hlavně Swakopmund a Skeleton Coast. Okouzlující město Swakopmund si zachovává silnou německou příchuť – od dlážděných ulic a malebných budov až po typické německé restaurace a hospody. Swakopmund je ideálním místem k odpočinku po několika dnech v poušti; setřeste písek z nohou a vyberte se na proslulý trh v Swakopmundu, kde můžete ochutnat mimořádně lahodné ústřice.

Private Safari travel
Přírodní rezervace Okonjima

Okonjima, narozená z touhy najít rovnováhu pro chovatele dobytka a predátorů, je dnes domovem oblíbené zvířecí nadace Africa. Na půl cestě mezi Windhoek a étos leží známá přírodní rezervace Okonjima. V roce 2010 byl konečně dokončen 96 kilometrový plot okolo 22 000 ha soukromé přírodní rezervace Okonjima. Okonjima, která je sídlem Nadace Africa, byla založena v roce 1986 jako malá "hostitelská farma". Val (VJ) & Rose Hanssen byly po mnoho let nadšenými chovateli skotu, dokud potřeba najít řešení rostoucích ztrát na hospodářských zvířatech a zájmy změnit Namibii po získání nezávislosti v turistickou destinaci, změnil tvář Okonjima, jakož i rezervace určené dravcům.

Private Safari travel
Národní park Etoscha

Etosha je jedním z velkých afrických přírodních parků a nejznámější ochrannou oblastí Namibie. Překračuje obrovských 22 300 kilometrů čtverečních (8 610 čtverečních mil) a sestává většinou z travnatých plání kolem obrovské solné pánve, která se po silných deštích stává krásným jezerem a přitahuje velké stádo růžového plameňáka. Etosha má jednu z největších a možná i nejstabilnějších populací černého nosorožce na světě, stejně jako žirafy a vzácných a neobvyklých druhů, jako je antilopa impala s černou tváří, Hartmannová horská zebra nebo nejmenší antilopa na světě - Dikdik Kirkův.

Private Safari travel
Windhoek

Namibijské hlavní město Windhoek je rušná metropole, která je neočekávaně elegantní a uspořádaná, ačkoli to možná není překvapující, když si uvědomíme, že je to bylo po mnoho let německé území. Toto je hlavní přístav pro většinu turistů a všichni cestující pravděpodobně projdou městem minimálně jednou. Nacházejíc se v pěkném údolí se Windhoek může pochlubit budovami v silně německém architektonickém stylu. Německá přítomnost lze silně cítit v jídle, v restauracích – a samozřejmě i v pivu. Namibijské pivo je nejlepší v Africe a vyrábí se právě ve Windhoeku.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Roman Wildlife Foundation
Private Safari Travel