Logo
Nahrávám
Scroll
  • slidebg1
    Destinace
    Keňa
  • slidebg2
  • slidebg3

Objevte kultovní cíle Keni

Nejvíce oblíbená destinace na Africké safari

Keňa se nachází ve východní Africe a může se pochlubit národním parkem MASAI MARA, proslulý jeho bohatou divočinou a každoroční Velkou migrací zvířat.

Je to krajina plná romantiky, vzrušení a dobrodružství – žádné safari sa tomu keňskému nepodobá. Keňské safari se může pochlubit nejen velkolepou přírodní krásou v jednom z nejvíce nedotčených míst na světě, ale také vás Vám poskytne velmi blízké a osobní setkání se zvířatma v jejich nejoblíbenější přírodě v Africe.

Image Name for Seo

PRIVATE SAFARI TRAVEL zaručuje, že zažijete luxusní Keňské Safari jako žádné jiné – a je jedno co preferujete nebo máte rádi, ať už je to dovolená vhodná pro rodiny, romantický výlet ve dvou nebo fotografické safari, které Vás přitahuje na africký kontinent.

Private Safari travel
Národní park Masai Mara

Nachází se v jihozápadní části Keni a má rozlohu 1 510 čtverečních km (583 čtverečních mil). Národní rezervace Masai Mara je zemí s dech beroucími výhledy, bohatou přírodou a nekonečnými pláněmi. Kouzelné safari Masai Mara přináší spoustu zajímavostí, protože rezervace je domovem výjimečné celoroční koncentrace zvířat, včetně více než dvou milionů pakoňů, zeber a antilop, které spolu tvoří slavnou Velkou migraci. &Beyond kromě toho vlastní 2 chatové oblasti v Masai Mara; stanový tábor Kichwa Tembo a tábor Bateleur.Rezervace je rájem fotografů a přírodovědců bohatým na slony, buvoly, žirafy, lvi, gepardy vedle stěhovavých pakoňů a zeber. Často zde potkáte leoparda, ohrožený černý nosorožec se schovává v hustých houštinách a velké plující hrochy a obrovské krokodýli se nacházejí v řece Mara. V parku se nachází více než 450 druhů ptáků.

Private Safari travel
Nairobi

Hlavní město Keni, Nairobi, je jedno z největších a nejvlivnějších měst v Africe, důležitý obchodní a finanční regionální uzel. Je to jediné město na světě s národním parkem u jeho prahu. Nairobi je centrem východní Afriky a je plný unikátních atrakcí, od rušných trhů až po fascinující historická místa, jako je Karen Blixen Musuem. Město je pojmenované po masajském zavlažovacím korytě "enkare nyarobi", což znamená "místo chladných vod", je také známé svými listovými uličkami a parky. Nairobi, moderní město s vysokými mrakodrapy a impozantní architekturou, se může pochlubit také krásným panoramatem.

Private Safari travel
Národní Park Tsavo

Nacházejíc se na jihozápadě Keni je Tsavo obrovská oblast divočiny, která byla rozdělena na národní parky Východní Tsavo a Západní Tsavo. Ve spojitosti je Tsavo největším parkem v Keni a na 22 000 km² (13671 mil) je jednou z největších světových svatyní divoké zvěře. Je obzvláště dobře známý svými velkými stády slonů a úchvatnou krajinou. Tsavo je jedním z méně osídlených oblastí divočiny v Keni a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí vychutnat nedotknutelný zážitek z přírody. Vyvrcholením Národního parku Tsavo je nádherné Mzima Springs, kde protéká křišťálově čistá voda skrz vulkanickou skálu.

Private Safari travel
Národní park Amboseli

Nachází se asi čtyři hodiny jízdy (240 km nebo 150 mil) jihovýchodně od Nairobi. Národní park Amboseli je dobře známý svými stády slonů s velkými kly. Samostatný scénický park je Amboseli synonymem dvou zvláštních věcí – majestátních stád slonů a nádherných výhledů na horu Kilimandžáro v sousední Tanzanii. Po národní rezervaci Masai Mara je Amboseli druhým nejoblíbenějším národním parkem v Keni, prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO (MAB) v roce 1991. Během těžkých dešťů je povodí centrem záplav, přitahujíc tak hordy volně žijících živočichů. Rezervace je vynikajícím místem pro pozorování Velké pětky, stejně jako méně známých a vzácnějších druhů volně žijících živočichů.

Private Safari travel
Laikipia

Laikipia se může pochlubit jednou z největších populací slonů ve východní Africe a je jednou z posledních pevností ohroženého černého nosorožce. Táhne se od svahů hory Mount Kenya na okraji Východoafrické příkopové propadliny, plošina Laikipia je nedotčené přírodní útočiště, kde bohatství volně žijících živočichů putuje přes velkolepé scenérie. Rozsáhlé otevřené pláně ve stínu sněhem zakončené siluety hory Mount Kenya vytvářejí klidné a odpočinkové prostředí, kde se jízdy do divočiny spojují s bohatou divokou zvěří a kde neuvidíte další jiné vozidlo vedle vás. Ležíc na okraji severní hranice se Laikipská plošina rozprostírá od svahu sněhem zakrytého Mount Kenya až po okraj Východoafrické příkopové propadliny. Navzdory rozptýlené mozaice hospodářství a dobytčích farem je v podstatě stále přírodním útočištěm, které je podpořeno obrovským množstvím zvěřiny. Táhnoucí se od svahů hory Mount Kenya na okraji Východoafrické příkopové propadliny, plošina Laikipia je nedotčené přírodní útočiště, kde bohatství volně žijících živočichů putuje přes velkolepé scenérie.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Roman Wildlife Foundation
Private Safari Travel