Logo
Nahrávám
Scroll
  • slidebg1
    Destinace
    Botswana
  • slidebg2
  • slidebg3

Objevte kultovní cíle Botswany

Od křišťálově čistých vod Okavango Delta až po velké stádo slonů v národním parku Chobe a nepředvídatelný kanál Savute, který je suchý s náhodnými povodněmi - Botswana je požehnána některými nejkrásnějšími rezervacemi Afriky a řadou výjimečných divokých zvířat.

Okavango Delta je kouzelná oáza – pohled na vodu v poušti je opravdu velkolepý. Široké trávnaté záplavové oblasti jsou hostitelem velkolepého výběru divokých zvířat, včetně vzácných antilop sitatunga a červených lechwe.

Image Name for Seo

Národní park Chobe v Botswaně je známý tím, že má největší africkou koncentraci slonů, zatímco Moremi Game Reserve je proslulý svými brilantními druhy ptáků. Úžasné je také pozorování dramatické krajiny a pouště Kalahari a ikonická solní pánev Makgadikgadi.

Private Safari travel
Národní park delta Okavango

Prozkoumejte deltu Okavango na mokoro, pěšky nebo za jízdy autem. Bludiště šumivých lagun, meandrující kanály a zarostlé ostrovy plné divoké zvěře – botswanská delta Okavango Delta leží jako šumivý klenot v srdci pouště Kalahari. Okovango je známá jako "řeka, která nikdy nenajde moře", její křišťálově čisté kanály se rozprostírají po žíznivých oblastech Kalahari se svými papyrem obklopenými břehy a úrodnými plovoucími ostrovy. Přizpůsobené pro život ve vodě i mimo ni se v této vodní poušti nacházejí elegantní červené lečve a plaché sitatungy. Lev, gepard, leopard a africký divoký pes sdílejí záplavové území s velkými stády slonů a buvolů.

Private Safari travel
Národní park Chobe

Botswanská slavný národní park Chobe je místem, kde je nutné pozorovat divokou zvěř, která obklopuje kanál Savuto a přírodní krásy řeky Linyanti. Chobe pokrývá téměř 11 000 km² (6 836 čtverečních mil), byl prvním národním parkem země a může se pochlubit největší koncentrací volně žijících živočichů v Africe. Známý pro svou velkou koncentraci slonů a buvolů, které se shromažďují podél řeky Chobe, národní park Chobe nabízí dobrodružství, jako například jízdy do divočiny, soukromé říční plavby, vynikající pozorování ptactva a výjimečné fotografické příležitosti.

Private Safari travel
Rezervace centrální Kalahari

Velkolepá oblast přírodní rezervace v centrálního Kalahari je nezapomenutelnou atrakcí při vjezdu do safari Botswany. Jedná se o největší a nejvzdálenější rezervaci v jižní Africe, která nabízí téměř exkluzivní pozorování divoké zvěře. Po sezóně deštěm se rezervace stává úlem aktivity velkých rovinných plání, jako je antilopa skákavá a přímorožec jihoafrický. Návštěvníkům se také nabízejí nádherné pozorování pakoňů, buvolce stepního, antilopy losí, žirafy, geparda a legendárního černohnědého lva. Během suchých měsíců centrální Kalahari odhaluje široké, pusté prohlubně, které nabízejí výjimečné příležitosti na fotografování. Rezervace je známá tím, že poskytuje velkolepé pozorování hvězdné oblohy, spolu s nejvýznamnějšími atrakcemi, jako jsou údolí a prohlubně: Deception Valley, Sunday Pans and Leopard, Passage Valley a Piper's Pan.

Private Safari travel
Národní park Nxai Pan

Národní park Nxai Pan se nachází na severním okraji Makgadikgadské kotliny a zahrnuje Nxai Pan, staré jezero, které bylo kdysi součástí rozsáhlého jezera Makgadikgadi. Na zhruba 2 580 čtverečních kilometrech nabízí tato neuvěřitelná destinace ostré kontrasty mezi suchou a vlhkou sezónou. V období dešťů je domovem sezónní migrace zeber, kde se na otevřených travnatých porostech nacházejí obrovská stáda (doprovázeny smečkou predátorů), uprostřed pestrých stínů akácií. Během období sucha budou návštěvníci Národního parku Nxai Pan mít možnost pozorovat pakoně, antilopy skákavé, antilopy impala, přímorožce jihoafrického, buvola stepního, žirafu, lva, geparda, divokého psa, hyenu hnědou, slona a buvoly.

Private Safari travel
Pánev Makgadikgadi

Pánev Makgadikgadi mají rozlohu 16 000 km² a je největší solnou pánví na světě. Je to zbytek starobylého jezera. Pánev je rozptýlená písčitou pouští a příležitostnou vegetací. Jedna z největších populací zebry v Africe dělá tuto průhled bílého písku a sůl jejich domovem. Když během období dešťů sprchne, pánve jsou naplněné vodou a přitahují velká stáda plameňáků, stejně jako velké stáda zeber, antilopy skákavé a pakoňů, pečlivě následované predátory, z čehož vzniká fantastické pozorování zvířat.

Private Safari travel
Přírodní rezervace Mashatu

Mashatu, známá jako „země obrů“, je rozlehlou divočinou vnořenou do přírodní rezervace Northern Tuli v Botswaně. V této biologicky rozmanité chráněné oblasti, kterou spojuje s jihoafrickými a zimbabwskými národními parky neoplocená hranice, se skvěle daří flóře a věhlasné fauně. Tento soukromý prostor o rozloze 29 000 hektarů, jenž se nachází na soutoku řek Limpopo a Shashe, je členitou krajinou hustého lužního lesa, skalnatých kopců, do výše se tyčících pískovcových hřebenů, nedozírných otevřených plání a rozsáhlých savan. Oblast nese jméno místního posvátného stromu Mashatu (Nyala berry) z čeledi bobovitých, jehož bohatě olistěné porosty lemující řeku poskytují divoké zvěři potravu i úkryt před žárem slunce. Krajina Mashatu posetá starobylými baobaby, již křižují obrovská stáda slonů, je vrcholnou ukázkou panoramatu safari, kde nechybí leopardi, lvi či hyeny skvrnité a kde vás čeká mnoho nevšedních zážitků. Návštěvníci zde mohou přijít do bezprostředního styku s divokými zvířaty a naplno si užít off-road safari. Tato nedotčená africká buš se stane vaším splněným snem.

Private Safari travel
Savute

Savute, vzdálený a divoký koutek Národního parku Chobe, se táhne od severních hranic parku k řece Linyanti. Hlavním rysem této oblasti je tajemný kanál Savuto, který zdánlivě teče a vysychá, což nemá souvislost s deštěm. Oblast je suchá a vyprahlá už téměř 30 let, a tak se zvířata v oblasti napájejí v umělých nádržích. Díky tomu, že kanál Savo opět v posledních letech proudí, region prošel překvapující transformací, čímž se vrátil ke svému přírodnímu a bahnitém stavu. Velké množství divoké zvěře je stále přitahováno k tomuto omlazenému přírodnímu parku.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Roman Wildlife Foundation
Private Safari Travel