Logo
Nahrávám
Cesta

Poklady Tanzanského safari

8 dní, 9 nocíArusha, Národní park Lake Manyara, Kráter Ngorongoro, Národní park Serengeti
Ikona
Divoká zvěř
Ikona
Rodina
Ikona
Velká migrace
Ikona
Šelmy
Prozkoumejte břehy jezera Manyara, nechte se unášet nádherou divoké zvěře v Serengeti a zažijte kráter Ngorongoro
Vaše cesta v kostce

U tohoto výjimečně luxusního dobrodružství na safari v Tanzanii leží největší poklady země působivě rovnou před vámi.

Díky své scénické zemi a přírodou nejbohatší na divokou zvěř nabízí prohlídka Tanzanie na této kouzelné cestě, která vyzdvihuje jezero Manyara, sice malé, ale neuvěřitelně malebné a rozmanité, množství různých krajinek, od rovinatého jezera až po husté lesy a skalnaté útesy v údolí Rift Valley.

Ztraťte své srdce na obrovských pláních Serengeti, jedné z afrických nejznámějších destinací, kde horizont nemá konce a je domov fascinující škály divokého tvorstva.

Země jako nikde jinde na světě, úžasný kráter Ngorongoro nabízí nekonečný výhled na překrásný přírodní přístav, kde se nacházejí výjimečné přírodní scenérie v každém koutě.

Toto mimořádné africké Safari v Tanzanii bude okouzlujícím zážitkem, na který nikdy nezapomenete.

1 noc Arusha | 2 noci Národní park Lake Manyara | 2 noci Kráter Ngorongoro | 3 noci Národní park Serengeti

Špetka z toho, co můžete očekávat...

Den 1: Arusha
 • Po příjezdu na mezinárodní letiště Kilimanjaro se setkáte s členem týmu &Beyond, který vás po cestě odveze do Arusha Coffee Lodge. Toto atraktivní městečko se nachází pod vrcholy vrcholů Meru a Kilimandžáro.
 • Navštivte mimořádný sociální závod Shang, který zaměstnává zdravotně postižených osob z komunity, kde vyrábějí produkty recyklovaného skla na vývoz
 • Vydejte se na vzrušující a informativní "prohlídku kávy", jejíž vůně se nese tu a tam ze stále zelených kávových stromů. Průvodce kávy vám vysvětlí, jak se káva pěstuje, sklízí, suší a nakonec praží, aby vyprodukovala nespočet směsí, které uspokojí chuťové pohárky i největších nadšenců pití kávy
Den 2-3: Národní park Lake Manyara
 • Budete přepraveni autem na letiště Arusha na váš plánovaný let z letiště Manyara. Po příjezdu se poznáte se zástupcem společnosti &Beyond Lake Manyara Tree Lodge, který vás odveze k vašemu ubytování
 • Využijte příležitost k odpočinku po dlouhém letu a vychutnejte si nádherný zámeček, šumivý bazén a dopřejte si dokonce kúru od Healing Earth Wellness Treatment přímo svém pokoji nebo v masážní sále usazené ve vysokých stíněných stromech.
 • Vyberte se na večerní jízdu a potom drink u jezera
 • Vydejte se na jízdu za zvířaty, park je známý svými neobvyklými lvy lezoucími na stromy a stády slonů, které ochraňuj.
 • Rozmazlete se buď přivstáním si pro pozorování východu slunce nebo si na pobřeží najděte čas na vychutnání si barevného drinku se zlatavě broskvovým odstínem
 • Vezměte se pěšky nebo na kole do místní komunity a zažijte trochu z lokálního života
Den 4-5: Kráter Ngorongoro
 • Vyberte se na malebnou cestu na letiště Manyara ležící na svahu. Po příjezdu se setkáte se zástupcem &Beyond Crater Ngorongoro Lodge, který vás odveze k dalšímu ubytování
 • Chráněná oblast kráteru Ngorongoro je domovem více než 30 000 chráněných zvířat. Je to oblast výjimečné nádhery s možností pozorování zvířat, je to skutečně i na Afriku unikátní safari destinace. Kráter Ngorongoro, kdysi obrovská sopka, je největší neporušenou kalderou na světě. Je to už dávno odkdy se propadla a zerodovala a dnes je to rozsáhlá horská oblast se slavným 600metrovým hlubokým kráterem Ngorongoro jako ústředním bodem
 • Přivstaňte si, abyste užili pohled na kráter a po snídani zamiřte rovnou na celodenní jízdu po povrchu kráteru, který je bohatý na divoká zvířata - černé nosorožci, které jsou zde chráněné, sloni s obrovskými kly, velkolepé lvi slídějíci po travnatých porostech a krásné růžové plameňáci shromážděné kolem jezer
 • Projděte se po okraji kráteru spolu s vaším průvodcem a vychutnejte si šťastnou hodinku při senzačním výhledu
 • Ve večerních hodinách oceníte vynikající víno ve Winestoru, kde je možné zařídit speciální degustaci
Den 6-8: Národní park Serengeti
 • Vydejte se zpět na letiště Manyara, abyste dostali do vámi zvoleného tábora v oblasti Serengeti - &Beyond Serengeti Under Canvas, & Beyond Klein 's Camp nebo Beyond Grumeti Serengeti Tented Camp. Národní park Serengeti, což znamená "nekonečné pláně" v jazyce masai, je nepochybně jedním z nejslavnějších oblastí divočiny na světě a je neustálým zdrojem inspirace pro spisovatele, filmaře a fotografy.
 • Váš manažer tábora a revírník vám pomohou naplánovat pár dní v Serengeti. Vychutnejte si jízdy za zvěří dvakrát denně, přičemž vás zastaví pouze východ a západ slunce. Nebo si vezměte celodenní jízdu včetně skvělého pikniku, abyste mohli strávit celý den mimo.
 • U &Beyond Serengeti Under Canvas zažijete přírodu skutečným a autentickým způsobem. Projdete se rozsáhlejší pláněmi na vzrušujících výletech za divočinou nebo si skočíte do horkovzdušného balónu pro dobrodružství, které je jen "jednou za život".
 • Vychutnejte si sprchu pod hvězdami, probouzejte se ve stanu pod zlatým východem slunce, posaďte se kolem útulného táborového ohně, který se romanticky rozléhá zvuky bytí v buši, daleko, daleko od reality.
 • U &Beyond Grumeti Serengeti Tented Camp strávíte čas vychutnáním si mělkých řek a hravých hrochů, jakož i výjimečného celoročního pozorování lvů. Můžete také využít příležitosti jít k jezeru Victoria a dostat se do kontaktu s vesnicemi a místním způsobem života.
 • U & Beyond Klein 's Camp si vyhraďte čas na soukromé prohlídky, s příležitostmi zajít na klidné procházky v přírodě a vzrušující noční jízdy, nebo navštivte komunitu Maasai a získejte přehled o každodenním životě této pastýřské komunity.
Den 9: Odjezd

Váš skvělý zážitek ze safari v Tanzanii se pomalu končí.

Vychutnejte si ještě brzkou ranní jízdu za zvířaty a super snídaně ještě předtím, než vás odvezeme na letiště, kde se rozloučíme, abyste se přesunuli na váš plánovaný let na mezinárodní letiště Kilimandžáro pro váš let domů.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Roman Wildlife Foundation
Private Safari Travel